mdm-technic

Produkowanie komponentów

Do dwóch nadrzędnych metod obróbki skrawaniem CNC należy frezowanie i toczenie. Przy użyciu właściwej metody oraz doboru odpowiednich narzędzi, możliwe jest wytworzenie części metalowych, a także z tworzyw sztucznych, o różnych parametrach i specyfikacji.  

Do najczęściej obrabianych metali i tworzyw sztucznych należą między innymi stal węglowa, stal konstrukcyjna, stal do ulepszania cieplnego, stale specjalne takie jak Vanadis (stal nierdzewna), stal kwasoodporna, metale kolorowe: brąz, miedź, mosiądz, stopy aluminium, z tworzyw sztucznych wyróżniamy: POM, PEEK, PTFE, PA, PE. 

Proces tocznia CNC pozwala na uzyskanie elementów obrotowych, w tym śrub, nakrętek, wałków czy tulejek i sworzni. Natomiast na obrabiarkach frezujących realizuje się produkcję części o niewielkich gabarytach.  

Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii i pracy na skomputeryzowanych maszynach, obróbka skrawaniem CNC metali i tworzyw sztucznych, stała się szybsza, wydajniejsza a margines błędu został ograniczony do minimum. Co jest kluczowe, jeśli chodzi o precyzję wykonania części i  seryjny proces obróbki.  

Dokumentacja techniczna wykorzystywana podczas procesu obróbki na maszynach CNC: 

  • Dokumentacja trójwymiarowa (step, igs) 
  • Dokumentacja rysunkowa (dwg, dxf) 
  • Dokumentacja rysunkowa (pdf, jpg)  

)

Leave a Reply

Your email address will not be published.